Vb. NET Referans Kaynaklar ve eğitim materyalleri

 1.2.2          VİSUAL BASİC 2010 DİĞER RESMİİ KAYNAKLARI

Eğitimler esnasında referans kurumun öncelikli olarak Microsoft’un resmi sitesi olmasında fayda var. Kısmen Türkçe olmakla beraber ağırlıklı olarak İngilizce sunum yapılmaktadır. Diğer yerli kaynakları ilerleyen sayfalarda bulabilirsiniz.

Vb.Net 2010 Resmii Forum Microsoft’un resmii sitesi altında Visual Studio General Forums başlığı ile Visual Studio 2010 ile ilgili hemen her türlü konunun tartışıldığı platformu sık kullanılanlara ekleyip ihtiyaç halinde göz atmakta fayda var. Link : http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/category/visualstudio,vsarch,vsdbg,vstest,vstfs,vsdata,vsappdev,visualbasic,visualcsharp,visualc adresindedir.

Vb.Net 2010 Türkçe Resmii Forum Microsoft Teknik Destek Uzmanı Sn. Emre Günertürk’ün http://social.msdn.microsoft.com/Forums/tr-tr/vbnettr/threads başlığı altında yer alan paylaşımların, forum siteleri ve bloglarda sunulmakla beraber büyük bir bölümü kaynak belirtmediğinden söz konusu paylaşım alanını çalışmalarınızda referans alabilirsiniz. (Cevapları verilen sorulara bakmak isterseniz bir bölümü buradadır.)

Visual Basic 2010 Kod Örnekleri Microsoft’un resmii sitesi altında yüzlerce örnek kod örneği ve uygulama mevcut. Site linki : http://archive.msdn.microsoft.com/vb2010samples

Visual Basic 2010 Genel Eğitim Konuları Visual Basic Developer Center Altında görsel eğitimler ve diğer kaynaklar mevcut, link : http://msdn.microsoft.com/tr-tr/vbasic/ms789086.aspx

Microsoft .NET Framework 4,online web kurulumu için link : http://msdn.microsoft.com/tr-tr/vbasic/ms789086.aspx . sayfasında dotNetFx40_Full_setup.exe dosyasını (869KB) indirip çalıştırın.

 

1.2.3          VİSUAL BASİC EĞİTİM MATERYALLERİ

Kitap :  Programlama eğitimi için mutlaka bir referans kitap sahibi olmalıyız. Benim tercihim Sn. Volkan Aktaş’ın kaleme aldığı ve KODLAB yayınlarından çıkan Visual Basic .NET 2010 kitabı yönünde oldu. Kitap ile beraber gelen cd ile çalışmalar esnasında kullanılan örnek kod ve uygulamalara ulaşabilir, en temel düzeyden eğitimize başlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için : http://www.kodlab.com/

 Görsel Eğitim :  (Microsoft’un ilgili sayfalarında görsel eğitimler İngilizce olarak bulunmaktadır.)

 Eğitim ve kaynak sunan siteler : Google ile arama yaparak onlarca yerli sitenin verdiği kaynağa ulaşabilirsiniz. (Türkçe içerikli eğitim veren linkler bilahare eklenecektir)

Bu yazı VB.NET 2010 kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.