WordPress şifre sıfırlama

WordPress şifre sıfırlama işlemini veritabanı üzerinden yapalım.

Admin şifrenizi umutmuş olabilir veya kullanıcılarınızdan birisinin bilgilerini veritabanından değiştirmek isteyebilirsiniz. WordPress şifre işlemleri için İçerik Yönetim sisteminize giriş yaparak başlayabiliriz. Burada Cpanel kullandığınız varsamıyla devam ediyoruz

Cpanel de veritabanı grubu altında phpMyAdmin linkini tıklayın.

Aktif olarak kullandığınız veya ilgili veritabanınızı seçin

Gelen ekranın Sol tarafta WordPress kurulu olan veritabanınızı seçin.

Tablonun sol kısmı veya ortasında (farketmez) sonu _users ile biten tabloyu seçin.

Gelen ekranda her satır bir kullanıcıyı temsil ettiğinden,  üzerinde değişiklik yapılacak kullanıcıyı bulduktan sonra düzenle linkini seçin.

Burada kullanıcı adı, nick, e-mail veya şifreler gibi bilgileri düzenleyebiliriz.

Şifre düzenleme için user_pass satırının olduğu alanın değer kısmındaki veri hücresini silin ve yerine ( karşılığı deneme12deneme olan )  62766cf438d10d5e0d321d0a8728770d  değerlerini (“6” ile başlayıp “d” ile biter) yazın.

Şifreniz deneme12deneme olarak değiştirilmiş oldu.

Not: Yukarıdaki örnek şifre yerine browser da “md5 generator” kelimesini aratarak gelen sitelerden farklı şifre oluşturma işlemi yapabilir, yeni şifrenizi buna göre belirleyebilirsiniz.

Bu yazı Nasıl Yapılmış kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>